Adnan Oktar ve Onun Spora Bakışının Özeti

Ünlü yazar Adnan Oktar, spor yapmanın devlet tarafından zorunlu hale getirilmesini isteyen Türkiye’deki önemli isimlerden yalnızca biri. Ünlü sima Adnan Oktar, spor denen hadiseyi çok hayati bir olay olarak nitelerken, tüm okullarda ortalama olarak haftada 1 saat yapılan spor eğitiminin, en azından günde 1 saat’e çıkarılması gerektiği görüşünü çok ciddi bir şekilde savunuyor.

 

Ortalama haftada bir saatlik spor eğitiminin yerine günde 1 saatlik spor eğitimi sayesinde gelecekte daha zinde, daha fit ve daha akıllı bir nesil elde edileceğini savunan ünlü sima Adnan Oktar, ”İnsan oğlu kendi haline bırakılırsa doğal olarak, yaratılışın bir sonucu olarak tembelleşir. Vakit de bulamayabilir. Bunlar bir hayli normal. Ancak yeni yetişen çocuklara günde en az 1 saat spor yapmanın bilincini ve bunun sonuçlarınının önemini iyi bir şekilde aktarmayı başarabilirsek bu bizim gelecekteki neslimiz için çok ama çok büyük bir adım olur.” diyor.

 

Gençlik yıllarında en önemli olan şeyin tüm gençlerin hem ruhen hem de bedenen sağlıklı ve zinde olması gerektiğini söyleyen Adnan Oktar, Gazi mareşal Mustafa Kemal Atatürk’ün ”Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” sözünü hatırlatarak, spor konusunun devletin sadece tavsiyesiyle halledilemeyeceğini, aynı zamanda devletin bu konuda bir adım öne çıkıp, sorumluluk alarak bizzat uygulama yapması gerektiğini bir kez daha üstüne basa basa hatırlattı.

 

Sağlık Bakanlığı’nın tüm Türkiye’yi kapsayan geniş ölçekli araştırmasında ülkenin yüzde yetmiş ikilik kesminin maalesef gün içerisinde, 24 saat boyunca herhangi bir egzersiz yapmadığı gerçeğini de göz önünde bulunduran Oktar, sporun Türkiye’de kesinlikle ama kesinlikle mecbur olması gerektiğini savunuyor.

 

Okullarda, parklarda, bahçelerde ve ortak kullanılan diğe tüm alanlarda gençlere yönelik güzel tesisler yapılması gerektiğini, bu tesislerden de gençlerin maksimum derecede faydalanarak zinde, fit ve akıllı bireyler olmayı amaçlamaları gerektiğini de belirten Adnan Oktar, ”Gençleri spora teşvik etmek yetmez maalesef başlı başına yetecek bir olgu ya da görüş değil. Bizim yapmamız gereken şey Gençleri spora teşvik değil, mecbur etmektir.” görüşünü benimsiyor.

 

İnsanın ruhunda doğal olarak yaradılış gereği tembellik olduğu görüşünde olan ünlü yazar Adnan Oktar, sporun mecburi olmasıyla muhteşem nesillerin geleceğini ve çocukların bunu yapan devlet büyüklerine duacı olacağını belirtiyor.

 

Fiziksel aktivite sırasında beynin salgıladığı proteinler sayesinde sinirler ve hücreler arası bağların güçlendiği ve bu bağ güçlendikçe de çocukların anlama ve bilgi depolama yeteneklerinin daha da iyileştiği belirtilirken, egzersiz yapan çocukların akranlarına çok daha başarılı olduğu kaydedildi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *